Wystartowały rozgrywki Donau Bundesligi

Liga Piłkarska Wspólnoty Austro-Węgierskiej Donau Bundesliga czyli Liga Piłkarska Wspólnoty Austro-Węgierskiej wystartowała. Nowo powstała liga jest kontynuatorką tradycji Monarchie Bundesligi oraz Donau Premier Ligi. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn z Monarchii oraz Inter Przystań z Natanii.

W premierowej kolejce, do najciekawszego starcia doszło w Zagrzebiu, gdzie tamtejsza Croatia podejmowała Cracovię. Gracze obu drużyn nie oszczędzali się na murawie, czego efektem były kontuzję (po 1 w każdej ze stron) oraz kartki. W tej niechlubnej rywalizacji był remis. Sędzia obdarował solidarnie oba zespoły po 1 żółtej i 1 czerwonej kartce.
Gospodarze musieli przez całe spotkanie „gonić wynik”. Cracovia prowadziła już 2-0 (od 22′), Chorwaci nie zamierzali się poddawać i w 70′ doprowadzili do remisu, w 2′ później goście ponownie wyszli na prowadzenie. Końcówka tego pasjonującego meczu należała już jednak do Croatii. Po golach strzelonych kolejno w 82, 90 i 92 minucie zwycięstwo przypadło gospodarzom (5-3).
Niezłe spotkanie mogli również obejrzeć kibice w Pradze, gdzie tamtejsza „Bohemka” podejmowała „Farciarzy” z Zakopanego. Tam z kolei to goście musieli odrabiać straty. Jednak huraganowe ataki prażan w drugiej połowie meczu, dały im zasłużone zwycięstwo (4-2).
W innych spotkaniach, nie zanotowano już takich emocji, Honved nie dał żadnych szans Ukrainie (3-0); podobnie jak bielski BBSV który odprawił „z kwitkiem” tyrolczyków z Innsbrucka aplikując im aż 4 gole (4-1); zaś Wiener odniósł łatwe zwycięstwo nad GOTT-em (3-0).