Ćwierćfinały Ligi Królewskiej

Ćwierćfinały 6 edycji Ligi Królewskiej za nami. Mecze stały na wysokim poziomie i dostarczyły niesamowitych emocji. Największą niespodziankę sprawił Elsynor Athletic eliminując obrońcę mistrzowskiego tytułu – Arone Shin Splints. Ten zażarty pojedynek rozstrzygnął się dopiero w 102 minucie dogrywki, kiedy to Jonas Skarsgård przechylił szale zwycięstwa na korzyść drużyny prowadzonej przez Jacquesa de Brolle’a, która po słabszym początku sezonu, dzięki udanemu finiszowi zapewniła sobie awans do fazy pucharowej i teraz okazała się „czarnym koniem” rozgrywek.
Nie mniej emocjonujący był pojedynek pomiędzy beniaminkiem Złotej Dywizji, Młotami z Anheim a Green Teuton. Teutoni pomimo przewagi w posiadaniu i strzałach, nie byli w stanie poradzić sobie z walecznymi Młotami.
Drużynie Devils Elder (drugiemu beniaminkowi) nie poszło już tak ławo i musiała uznać wyższość doświadczonej ekipy FC Tirion.
Dość pewne zwycięstwo odniosła Cracovia pokonując Victorię Satrina, dzięki świetnej grze w drugiej odsłonie meczu.

Wyniki ćwierćfinałów:

FC Devils Elder – FC Tirion 1 – 2 (0 – 1)
Posiadanie: 38 – 62 (43-57)
Szanse: 5 – 5 (1-2)
Formacja: 4-5-1/3-4-3

Elsynor Athletic – Arona Shin Splints 4 – 3 po dogrywce (3 -3, 1 – 1)
Posiadanie: 49 – 51 (56-44)
Szanse: 12 – 8 (3-2)
Formacja: 3-5-2/3-4-3
Atleci odsyłają Aronę na urlop.
Mogło być tak pieknie, a wyszła kiszka. Po wyrównanym boju w ćwierćfinałowym pojedynku 6 sezonu Ligi Królewskiej po dogrywce Splints ulegli Atletom z Elsynor 4:3.
Pora lizac rany i w oczekiwaniu na raport końcowy – wyciągać wnioski na przyszłość. Nie po raz pierwszy w najważniejszym meczu zawiodła forma obronców i kluczowych pomocników (złe ustawienie treningów w koncówce sezonu, obniżka formy po przedwczesnym osiągnięciu przez chłopaków entelechii w dwóch ostatnich, nieistotnych kolejkach).
Nie jest, niestety, sztuką wygrać grupę po stosunkowo długim sezonie. Prawdziwość tego twierdzenia znakomicie wykazał trener Atletów, którego druzyna w pierwszej połowie terminarza gier sporo traciła do czołówki grupy. Teraz przyjdzie mu walczyć o nieśmiertelność. Arona będzie trzymać kciuki.
(Medgar_de_rama Arona Shin Splints)

Młoty z Anheim – Green Teuton 3 – 2 (1 – 1)
Posiadanie: 43 – 57 (43-57)
Szanse: 4 – 6 (2-4)
Formacja: 4-3-3/4-4-2
Teutoni za burtą…
Witajcie fani kopanej!
Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że nasz bratni zespół: Green Teuton znalazł się za burtą Finałów Ligi Królewskiej. W grze zostali: Tirion, Elsynor (Gratulacje za wyautowanie Arony!) oraz Cracovia. No i oczywiscie Młoty, które według moich obliczeń trafią w półfinałach na Cracovie… A z nimi jeszcze nam się cholera nie udało wygrać – może właśnie przyszła pora aby ich rozgryźć i pokonać?
Tymczasem fetujemy zwycięstwo oraz płaczemy nad kontuzjowanym Roverem, którego już niestety w tym sezonie nie zobaczymy. Z racji swego wieku pewnie już nie będzie miał okazji wystąpić w barwach Młotów…