Liga Królewska – 4 kolejka

2010-10-18
Grupa A
Cracovia Kraków – Imperator Przystań 4 – 2 (2 – 1)
Posiadanie piłki: 60 – 40 (62-38), szanse: 15 – 5 (7-2), ustawienie: 3-5-2/4-4-2
Spotkanie praktycznie decydujące o awansie, dostarczyło licznie zgromadzonej widowni wielu emocji i trzymało w napięciu do ostatniej minuty.
Już pierwsza akcja gości przyniosła im gola, ale gospodarze nie pozwolili Imperatorom zbyt długo cieszyć się z prowadzenia i w dwie minuty później wyrównali. Zawodnicy obu drużyn dobrze wiedzieli o jaką stawkę toczy się spotkanie, więc nie przebierali w środkach, dążąc do zdobycia kolejnych bramek. Stąd, cała masa kartek (w tym dwie czerwone), można powiedzieć, że trup ścielił się gęsto.
Cracovia wyszła na prowadzenie w 36′ meczu, zdobywając bramkę po dobrym rozegraniu rzutu rożnego.
W 52′ Józef Kałuża uwolnił się spod opieki obrońców i podwyższył na 3-1. Nie załamało to gości i w dwie minuty później zdobyli kontaktową bramkę. Wynik ustalił w 82′ rezerwowy napastnik krakowian, Hélder Amarante.

Grupa E
Sparta Praga – Rodo Gunners 2 – 3 (0 – 2)
Posiadanie piłki: 43 – 57 (44-56), szanse: 5 – 7 (2-4), ustawienie: 4-4-2/4-3-3
Kolejna porażka Spartan w rozgrywkach. Prażanie nie mogą jakoś złapać rytmu. Miejmy nadzieję że w następnych meczach będzie lepiej.