Liga Królewska – 2 kolejka

2010-10-10
Grupa A
Cracovia Kraków – Gniazdo Zawaria 3 – 1 (2 – 0)
Posiadanie piłki: 59 – 41 (61-39), szanse: 10 – 2 (6-0), ustawienie: 4-4-2/4-4-2
Cracovia bardzo szybko, bo już w 4’ meczu wyszła na prowadzenie, po strzale Emila Letowskiego. Drugą bramkę zdobył w 13’, ulubieniec krakowskiej publiczności, Józef Kałuża.
W drugiej części spotkania, przekonani o łatwym zwycięstwie, piłkarze „Pasów” wyraźnie spuścili z tonu, co w końcówce meczu wykorzystali goście z Zawarii, zdobywając kontaktową bramkę. Niewiele brakowało, aby niefrasobliwość gospodarzy skończyła się dla nich tragicznie. Jednak goście, pragnący za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, na moment zapomnieli o obronie własnej bramki, co skwapliwie wykorzystał Cyprian Plochowicz w doliczonym czasie gry.
Dzięki temu zwycięstwu, Cracovia została samodzielnym liderem grupy A, z 3 pkt. przewagi nad Imperatorem i RatTeamem.

Grupa E
Sparta Praga – Elsynor Athletic 2 – 3 (2 – 1)
Posiadanie piłki: 46 – 54 (44-56), szanse: 6 – 9 (3-2), ustawienie: 4-4-2/4-5-1
Taka jest piłka i mimo wszystko za to ją kocham. Sparta przegrała z mocnym rywalem z Dreamlandu 2- 3. Jednym golem i to samobójczym. Niestety w 73 minucie Artëm Zamyatnin, strzelec drugiego gola, wpakował piłkę do własnej bramki, przy stanie 2 -1 dla czeskiej drużyny. Doprowadziło to do remisu, który podciął nam skrzydła. Gdy jeszcze mięliśmy szanse na remis, w 81 minucie karnego dla Atletów wykorzystał Reggie Trought. Mimo starań nie udało nam się osiągnąć korzystnego rezultatu. Mecz był wyrównany, gdyby nie samobój mięlibyśmy większe szanse na zdobycie 3 punktów w tym meczu. Lecz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem – stało się. Graliśmy ładny, efektowny futbol, z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Samuel Aakeberg, strzelec bramki wyrównującej z pierwszej połowy . Kolejny mecz uświadomił innym (bo ja o tym wiedziałem od dawna), że Sparta nie jest beniaminkiem i będzie walczyć do końca..
Conrad von Bielendorf

Sparta zajmuję 3 miejsce w tabeli grupy E, ze stratą 3 pkt. do liderów grupy, Słoneczka i Elsynoru.

Grupa G
FC Orły Lwów – Ajax Nowy Amsterdam 0 – 2 (0 – 1)
Posiadanie piłki: 42 – 58 (43-57), szanse: 1 – 7 (1-3), ustawienie: 4-4-2/4-4-2
Kolejny słaby mecz w wykonaniu lwowskich piłkarzy. Czarna seria spotkań, bez zdobyczy punktowej trwa…

Published in: on 10 października 2010 at 21:05  Dodaj komentarz